Sektörel Haberler
Sektör hakkında bilgi edinin
Diğer Sektörel Haberler
Sektörden haberiniz olsun
PVC Pencere Bakımı Nasıl Yapılır?
24/07/2024
Günümüzde insanların yaşam ve çalışma alanlarında en çok tercih ettiği PVC pencerelerin bakımı insanların en çok merak ettiği konular arasında yer alıyor.


PVC pencere bakımı son dönemde oldukça ilgi ile karşılaşılan bir konu halene geldiği görülüyor. Artık hem çalışma hem de yaşam alanlarındaki pencerelerin çok büyük bir çoğunluğu PVC olduğundan dolayı insanlar daha uzun kullanım ömrü ve tasarruf amacıyla PVC pencere bakımı konusunda oldukça yeterli bilgi sahibi olmak istiyorlar. Firmamız bu doğrultuda PVC pencerelerin periyodik bakım ve temizliklerini profesyonel bir şekilde yürütmektedir.


Günlük kullanım yoğunluğuna bağlı olarak PVC pencereler çeşitli aşınmalara maruz kalıyorlar. PVC pencerelerde oluşan genleşmeler mevsim koşullarının etkisi ile pencerelerin kullanım ömrünü azaltırken tasarruf anlamında da kişileriz zarar görmesine neden olabiliyor. Bu genleşmeler gerekli önlemlerin alınmaması durumunda PVC pencere doğramalarını ve bu doğramaların etki alanlarını da olumsuz bir şekilde etkileyebiliyor. Bütün bu yıpranma ve genleşmelere rağmen PCV pencerelerin yapısı gereği bazı ayarlamalar ve düzenli bakım ile sorun ortadan kaldırılabiliyor. PVC pencerelerinden uzun süreli ve yüksek bir şekilde fayda sağlamanız için firmamız her türlü bakım, temizlik ve ayarlamalarını en kaliteli şekilde yapıyor.
Detaylar
PVC Pencere sistemlerinin faydaları
24/07/2024
Gerek reklamlardan, gerekse halk arasında pimapen tüm pvc pencerelere adını vermiştir. Bu sistem genelde beyaz çerçeveli ve kış bahçesi alanlarında kullanılır.


Pencere sistemlerinde PVC’nin kullanılmasının diğer malzemelerden yapılmış pencerelere göre çok çok farklı avantajları vardır. Bu avantajlardan bazıları aşağıda sıralanmıştır:
Detaylar
PVC Nemlenme veya Rutubet Oluşturur mu?
24/07/2024
Pvc kapı ve pencere sistemleri ile ilgili olarak merak edilen konulardan bir tanesi de nem ve rutubet oluşup oluşmama durumudur. Kapı ve pencere sistemleri için kullanılan alüminyum ve ahşap gibi ürünler hava alma noktasında daha avantajlı olarak bilinmektedir. Bu tarz malzemelerden üretilmiş olan sistemlerde pencere veya kapı ile bunların sabitlendiği kasalar arasında boşluk bulunur. Oluşan bu boşluk yalıtım noktasında dezavantaj oluştursa da iç ortamın hava almasını sağlar.


Pvc sistemlerinde kullanılan silikon contalar pencere ve kapı ile kasaların arasında boşluk oluşmasını engeller. Aralık alanlardan hava geçmemesi özellikle kış aylarında ortamın nemlenmesine neden olabilir. Dışarının soğuk ve içerisinin sıcak olması sonucunda iç kısımlarda rutubet oluşması görülebilen durumlar arasında yer alır. Bu durum yapı elemanlarında rutubetin görülmesi gibi sonuçlar doğurabilir. Özellikle sobalı evlerde bu durum sıkça karşılaşılan bir durumdur. Ancak pvc sistemleri kullanılan yapılarda oluşması muhtemel bu nem ve rutubete karşı bazı tedbirler alınabilir.


Pvc kapı ve pencere sistemleri kullanan yapılarda oluşması muhtemel nem sorununun önüne geçilmesinde en kolay çözüm ortamın havalandırılmasıdır. Nem oluşan sıcak ortam belli aralıklar ile havalandırılarak sıcaklık dengesinin sağlanması mümkündür. Bu şekilde duvarlarda ve tavan gibi yerlerde rutubet oluşmasının önüne geçilebilir. Temiz havanın ortama verilmesi gibi basit bir yöntem ile ortamın nemi azaltılabilir. Özellikle banyo gibi çok sıcak ve nemli ortamlar için ise sürekli olarak hava sirkülasyonu sağlayacak sistemler kurulabilir. Pvc pencere ve kapı sistemlerine yerleştirilecek bir fan ile içerideki nemli ve sıcak havanın dışarı atılması sağlanabilir.
Detaylar