Blog
Sektör hakkında bilgi edinin
Diğer Sektörel Bloglar
Sektörden haberiniz olsun
PVC Sürme Kapı
24/07/2024
Bir raya sabitlenmiş olan kapının içeri ya da dışarı doğru değil kayarak açılmasından oluşan kapı sistemidir. Birçok farklı modeli geliştirilmiştir. Tasarımların çoğu daha az hava geçirgenliğiyle daha iyi bir yalıtım ve daha şık görünüş üzerine yoğunlaşmıştır.

Tabi kapılar da büyük camlar olduğu için buralar da yalıtım konusunda Camlara da büyük görevler düşmektedir. Yalıtımı yüksek seviyede olan camlar kullanmak ısı kayıplarınızı en aza indirecektir.

Yalıtımı sadece kış için düşünmemek de gerek. Yazın içeriye gelecek sıcak hava klima maliyetlerinizi de yükseltecektir.

Balkon, teras, kış bahçesi ve bahçe çıkışlarında tercih edilirler. İçeri veya dışarı açılma durumu olmadığından dolayı, yana doğru kayarak kapı açılımı kadar daha alan kazanmanızı sağlar.
Detaylar
PVC Nedir?
24/07/2024
Kısaltılmış hali PVC olan ve baş harflerle oluşturulan kelimenin tam adı “poli vinil clorur” dür. Petrol ve tuzdan ya da petrol bulunmadığında doğalgaz ile tuzdan belli oranda petrokimya tesisli bir üründür. Formülü ch2-ch2 olan bir türdür. Bu tür olan PVC çeşitli kimyasallar ve birleşimler yardımıyla karıştırılıp belli bir sıcaklıkta birleştirildikten sonra evlerde kullanacağımız plastik halini almış oluyor. Yine son halini alması için farklı farklı işlemlerden geçerek en sondaki kullanıma hazır haline geliyor. PVC belli yüksek sıcaklıkta şekil ve bileşim bozukluğuna uğrayarak bozulabilir. PVC diğer birleşimsel malzemelere kıyasla birçok farklı tür ve çeşitte element ve kimyasal barındırır. Yapımı ve maliyeti ucuz olduğundan dolayı kolay temin edilebilir. Kolay işlenir kolay geri dönüştürülebilir. Yapım aşaması karmaşık olsa da zor değildir. PVC üretmek için çok yüksek maliyet ve uzun zaman harcamaya gerek duyulmuyor. Bu avantajlarından dolayı hayatımızın her alanına yerleşmiş ve kendisine ulaşılmayı kolay kılmıştır.
Detaylar
PVC Pencere sistemlerinin faydaları
24/07/2024
Kolay Bakım :
PVC pencere ve kapılar çok kolay temizlenebilir. Sabunlu veya deterjanlı su ile arada bir temizlenmesi yeterli olur. PVC pencere aksesuarları (örneğin menteşeleri ve kolları gibi), üreticinin tavsiyesi doğrultusunda zaman zaman yağlama işlemi gerektirebilir.

Boya Gerektirmez :
Ahşap çerçevelerin aksine PVC pencereler kesinlikle yeniden boyama işlemi gerektirmez. PVC pencereler bir çok farklı renkte imal edilebilirler.

Canlı Renkler :

PVC pencereler renklerinin zamanla solmasına karşı testlerden geçirilirler ve bu durumun oluşması engellenir.

Çürümez – Paslanmaz :
Ahşap ve metal çerçeveler zamanla çürüyebilir veya paslanabilir. PVC pencere sistemlerinde bunlar olmaz.

Çözülmez – Bükülmez :
Kerestenin aksina pvc çerçeveler bükülmez çözülmez.

Sağlam ve Dayanıklı :
PVC pencerelerde hem sağlam hem de dayanıklı olması için standartlara uygun katkı maddeleri kullanılır.
Detaylar